Taneden

Sarı Kantaron

Fiyat
:
4,70 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • İnsanlık tarihi kadar eski olan Tıbbi ve Aromatik bitki çaylarının kullanımı, yöremizdeki zengin endemik bitki varlığı ile uyum içindedir. Osmanlı döneminde Kütahyalı Şair Şeyhi’nin (Hekim Sinan) Kenz-ül Menafi adlı eserinde 1400’lü yıllarda doğal yaşam kültürü rehber alınmıştır.

  Kurucu Ortağımız Mustafa Bey;  Hekim Sinan Tıbbi bitkiler Araştırma Merkezi kuruluşunda görev almış ve yöredeki çiftçilerimize alternatif geçim kaynağı olmuştur.

  Kendi tarlalarından ve çevreden topladıkları bitkiler; kurutma seralarımızda gölgede rengini kaybetmeden kurutularak hijyenik ortamda kurutmuş ve paketlemiştir.

  15 çeşit tıbbi ve Aromatik bitkileri herhangi bir öğütme işleminden geçirmeden kendi doğallığı içinde sunulmaktadır.

  Yöremizde yaygın olarak bulunan sarı kantaron çiçek, yaprak ve sapları ile daldırma şeklinde çay için kullanılmaktadır. Kurutma ve ambalajında özel itina gösterilmektedir. Çay dışında yara iyileştirici merhem olarak da kullanılmaktadır.

  Faydaları: Zeytinyağında bekletilerek elde edilen yağı yara ve yanık iyileştirici, çay olarak midevi olup, beyinde pozitif ruh haline bağlı olan kimyasal seratonini daha uzun süre tutar. Doğal anti-depresan olarak kullanılır. Menapoz içinde yararlı olabilir.


  İçindekiler: Sarı Kantaron (Hypericum perforatum)

  Saklama Koşulları: Serin ve kuru yerde saklayınız. 

  Ağırlık: Net 20 gr.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.