Taneden

Papatya

Fiyat
:
4,70 TL
Paylaş:
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • İnsanlık tarihi kadar eski olan Tıbbi ve Aromatik bitki çaylarının kullanımı, yöremizdeki zengin endemik bitki varlığı ile uyum içindedir. Osmanlı döneminde Kütahyalı Şair Şeyhi’nin (Hekim Sinan) Kenz-ül Menafi adlı eserinde 1400’lü yıllarda doğal yaşam kültürü rehber alınmıştır.

  Kurucu Ortağımız Mustafa Bey;  Hekim Sinan Tıbbi bitkiler Araştırma Merkezi kuruluşunda görev almış ve yöredeki çiftçilerimize alternatif geçim kaynağı olmuştur.

  Kendi tarlalarından ve çevreden topladıkları bitkiler; kurutma seralarımızda gölgede rengini kaybetmeden kurutularak hijyenik ortamda kurutmuş ve paketlenmiştir.

  15 çeşit tıbbi ve Aromatik bitkileri herhangi bir öğütme işleminden geçirmeden kendi doğallığı içinde sunulmaktadır.

  Bitki çayı olarak yaygın kullanılan Papatya, Kütahya Türkmen Dağlarından, Murat Dağı yöresinden toplanmakta ve özenle kurutulmuş olup, sadece çiçeklerinden oluşan ambalaj içinde paketlenmektedir.

  Faydaları: Uyku bozukluğu, soğuk algınlığına karşı, mide rahatsızlıklarında papatya çayı yıllardır kullanılmaktadır. İltihap dağıtıcı, mideyi yatıştırıcı olarak kullanılır. Romatizmal hastalıklarda, gastrit ve ülseratif hastalıkların tedavisinde kullanılır. Stresi azaltır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Karaciğeri çalıştırır. Ağız iltihaplarını iyileştirir. 


  İçindekiler: Papatya (Anthemis sp.)

  Saklama Koşulları: Serin ve kuru yerde saklayınız. 

  Ağırlık: Net 20 gr.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.